Dernek Amaç ve Misyonu

BÜFİD Amaç ve Misyonu

KURULUŞ AMACI

Derneğin kuruluş amacı Fenerbahçe Spor Kulübüne hizmettir. Belli konuma gelmiş Fenerbahçe aşığı işadamı ve yöneticilerin herhangi bir beklenti olmadan Fenerbahçe Spor Kulübü yönetimine hizmet ve katkıda bulunabilecekleri bir platform oluşturmaktır. Dernek, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne gönül veren taraftarları ve sporseverleri bir çatı altında toplamak, üyelerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, Kulübe üye olmalarını sağlamak, Kulübe mümkün olan her türlü maddi ve manevi yardımı yapmak ve bu amaçlara uygun olarak çalışmak amacı ile kurulmuştur. Dernek amacını geliştirmek için;

1. Taşınır ve taşınmaz mallar satın alır, kiralar ve satar. Taşınır ve taşınmaz mallar üzerine her türlü hakları koydurabilir sahibi olduğu veya kiraladığı taşınmazları işletebilir ve spor tesisi yaptırabilir.

2.Üyelerini ve kamuoyunu bilgilendirmek için, amaç ve hizmet konularıyla ilgili yayın organı çıkarabilir, toplantı, gezi, temsil, seminer, konferans, festival, fuar, yemekli geceler, kokteyller ve diğer gösteriler düzenleyebilir.

3. Amaç ve hizmet konularını gerçekleştirmek için gelir temini amacıyla Fenerbahçe ismini taşıyacak şekilde vakıf ve yardımlaşma sandığı kurabilir.

4. Dernek üyeleri ya da uzman kişiler aracılığıyla araştırma, inceleme, geliştirme, çalışma ve etütleri yapar, öneri ve dilekleri belirleyebilir.

5. Dernekler Kanunu ile Yardım Toplama Kanunu ve diğer mer’i mevzuat hükümlerine uygun olarak yardım ve bağış alır, toplar; şartlı ve şartsız vasiyetleri kabul edebilir.

6. Amaç hizmet ve konularını gerçekleştirmek için lokal, sosyal tesis ve spor tesisleri açabilir.

7. Mevzuatın izin verdiği tüm konularda faaliyette bulunabilir.

 

MİSYONUMUZ

FENERBAHÇE’YE KARŞILIKSIZ DESTEK

Fenerbahçe Spor kulübünün tüm spor dallarındaki takımlarının müsabakalarını takip ederek sportif anlamda başarılı olmasına destek olmak. Fenerbahçeli taraftarların bu müsabakalardan haberdar etmek.

FENERBAHÇEYE HİZMET ETMİŞ TÜM SPORCULARIMIZA VEFA

Fenerbahçe formasını terletmiş emektar tüm sporcuların yeni nesillere tanıtılması için instagram canlı yayınlar, bu sporcuların katılacağı panel,toplantı,konferanslar düzenleyerek taraftar ile sporcularımızı buluşturmak. Yeni nesillere oynarken göremedikleri bu değerlerimizi tanıtmak.

AMATÖR SPORA DESTEK

Bölgemizdeki amatör spor kulüplerine maddi manevi destek vererek buralardan yetişerek gelecekte Fenerbahçemize ve diğer takımlara değer katabilecek sporcular yetiştirmeye gayret etmek.

FENERBAHÇE SEVGİSİNİ ARTIRMAK

Yapacağımız etkinliklerle halkımıza Fenerbahçeyi ve şanlı tarihini anlatarak Fenerbahçeye sempati kazandırmak ve Fenerbahçe sevgisini artırarak taraftar sayımızı artırmak.

BİRLİKTE EĞLENME KÜLTÜRÜ OLUŞTURMAK

Dernek üyelerimizle birlikte topluca müsabaka izlemek, geziler yapmak, eğlence aktiviteleri yapmak, piknikler düzenlemek, yemek programları düzenlemek. Bu şekilde birlik ve beraberliğin sağlanması.

ÜYELERİMİZE EKONOMİK REFAHLIK SAĞLAMAK

Dernek üyemiz olan ve Dernek Üye Kimlik Kartı alan üyelerimize anlaştığımız iş yerleri ve firmalarda indirimler sağlayarak onların ekonomisine katkıda bulunmak. Gene derneğimize destek veren ve üyelerimize indirim sağlayan firmaları reklam ederek onların satışlarını artırmak. Karşılıklı bu destek ve birliktelik ile kazan kazan ilişkisi yaratmak.

SOSYAL SORUMLULUKLARIMIZI YERİNE GETİRMEK

Çevremizde özellikle çoçuklar ve yaşlılar olmak üzere ekonomik zorluk çeken vatandaşlarımıza maddi manevi destekte bulunarak onları hayata kazandırmak. Başarılı öğrencilere maddi ve malzeme desteği vererek eğitim hayatlarına destek olmak.

OKUMA SEVGİSİNİ ARTIRMAK

Dernek binamız bünyesinde kütüphane oluşturmak. Bilim alanında söz sahibi olan değerlerimizi halkımızla buluşturacak konferans, panel, söyleşi, sunumlar düzenleyerek güncel sosyal konularda ve bilim konularında eğitime katkıda bulunmak.

ATATÜRK VE VATAN SEVGİSİNİ ARTIRMAK

Ulu önder Atatürk’e yaraşır Türk Gençliği yetiştirmek için ulusal günlerimizde kutlamalara katılmak, bu kutlamalara yerinde katılma imkanı olmayan vatandaşlarımıza destek olarak birlikte bu kutlamalarda yer almak.

 

Hakan KÜÇÜK Yönetim Kurulu Başkanı
Abdullah BİÇER Başkan Yardımcısı
Fatih İNAN Genel Sekreter

Büyükçekmece Fenerbahçeli İş İnsanları Derneği (BÜFİD)
Ekinoba Mah. Pirireis Cad. Cornerlife Recidence No:2 I D:24 Büyükçekmece İstanbul
TEL: 0850 473 1907
GSM : 05333 1907 34
Dernek Kütük Numarası : 34-264/162
Vergi Numarası : Büyükçekmece 1940807527