İstanbul’un Kalbi Büyükçekmece’de Attı!

İstanbul’un Kalbi Büyükçekmece’de Attı!

22. kez düzenlenen Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali ile İstanbul’un kalbi Büyükçekmece’de attı!

“Sevgi birbirimize, barış hepimize” sloganıyla Büyükçekmece Belediyesi tarafından bu yıl 22. kez düzenlenen “Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali”, 31 Temmuz’da sona erdi. Büyükçekmece Fenerbahçeli İş İnsanları Derneği, BÜFİD olarak bu festivale katılmaktan onur duyduk.

Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali, Dünya Festivaller Birliği tarafından 7 kez “Dünyanın En İyi Kültür ve Sanat Festivali” ödülüne layık görüldü.

Festivalin açılış törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Şengül Altan Arslan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Bilimsel Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Birsen Çetin ve şarkıcı Suat Suna katıldı.

5 Günlük süren festival programında müzik dinletileri, heykel sempozyumları, kukla gösterisi, çelenk sunumu, fotoğraf yarışması ve ödül töreni, hurda metal heykel sergisi, çağdaş dans yarışması, mehteran gösterisi, festival ateşinin yakılması, yöresel danslar ve pandomim gösterisi sanat severlerle buluştu. Büyükçekmece Gölü üzerine Flyboard ve Jetcar gösterisi gerçekleştirildi. Festivale bu yıl 65 ülkeden 367 sanatçı katıldı. Ayrıca 5 sergi ve 2 konserde sanat severlerle buluştu.

65 ülkenin geleneksel kıyafetleriyle tarihi Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü üzerinde gençler, bayraklarını dalgalandırarak “sevgi birbirimize, barış hepimize” mesajını verdi.

Bu gönderiyi paylaş